Jdi na obsah Jdi na menu
 


městské budovy

14. 12. 2009

Chatrč

Suroviny: 6 dřeva
Výrobky, využití: Domov pro rolníky a matky s dětmi.
Popis:Domy zvyšují maximální počet obyvatel, které může pojmout tvůj hrad. Hrad poskytne domov určitému množství tvých obyvatel, ale budeš potřebovat obydlí i pro své řemeslníky. Každý nově postavený dům zvýší tvůjmax. počet obyvatel o 8. Tvůj populační limit je zobrazen dole v knize, kterou drží písař v pravém dolním rohu obrazovky. Rychlím postavením velkého pčtu domů podnítíš populační explozi, která povede k rychlému vyprázdnění tvé sýpky. Avšak pokud dojde ke zboření již obydlených domů, dojde k přelidnění a projeví se to na tvé popularitě.

Náboženské stavby

Suroviny: kameny a zlato
Výrobky, využití: Svatby, bohoslužby a křty.
Popis:Jsou tři typy náboženských staveb - kaple, kostel a katedrala. Každá z nich potřebuje kněze, aby mohla fungovat. Kněz putuje kolem hradu a žehná tvým lidem. Velký počet požehnaných lidí má kladný vliv na tvoji popularitu. Požehnání po čase vyprchá a tvoji lidé budou potřebovat znovu požehnat, proto se jeden kněz může starat jen o určitý počet lidí. S nárůstem počtu obyvatel budeš potřebovat další náboženské stavby, abys udržel stejnou úroveň náboženského pokrytí. Stinnou stránkou je to, že až se začne tvoje vesnice rozrůstat na menší město, začnou tvý lidé chtít více kostelů a později i katedrály. Když nebudeš nacslouchat potřebám svých lidí, bude to mít škodlivý dopad na tvou popularitu.

Lékarna

Suroviny: 10 dřeva a 50 zlata
Výrobky, využití: Léky, ochrana před morem.
Popis: Když postavíš lékárnu, začne bylinářka sušit bylinky a vyvářet různé lektvary, se kterými pak léčí nemocné. Tato stavba je velice důležitá v obdobích morů, nebo útoku nepřítele nakaženou krávou. Vecinu casu tráví hledáním bobulí a léčivých bylin, ale v okamžiku propuknutí nákazy se vrátí uhned do hradu a začne s léčením nemocných lidí.

Donucovací prostředky

Suroviny: 20 - 50 zlata
Výrobky, využití: Zvýšení pracovitosti řemeslníků.
Popis: Je zde mnoho mučidel, která můžeš rozmístit volně kolem svého hradu a posílit tím faktor strachu. Jsou to šibenice, klady, popravčí špalky, žumpy a dokonce několik hlav naražených na kůlech. Tyto stavby snižují tvoji popularitu, nicméně mají kladný vliv na pracovitost tvých rolníků. Čím větší budou mít lidé strach, tím více budou pracovat a tím více taky bude stoupat produktivita. Například při 150% faktoru strachu bude sadař nosit 3 košíky ovoce, místo obvyklích 2.

Odpočinková zařízení

Suroviny: 20 - 50 zlata
Výrobky, využití:Zvýšení popularity, relaxace dělníků.
Popis:Ve Strongholdu se můžeš rozhodnout, že budeš hodný a laskavý lord a vytvořit kolem svého hradu spoustu překrásných oblasti, například zahrady, sochy májky a dokonce i tančícího medvěda! Tyto oblasti uklidní tvoje lidi a omezí tvůj faktor strachu. Výsledkem této politiky je sice větší popularita, ale na úkor snížení pracovitosti dělníků. Čím více budeš stavět těchto oblastí, tím více budou lidé odbýhat od práce a flákat se kolem a odpočívat.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář